Klasické, relaxační a rekondiční masáže, speciální nápravné techniky


Nabízené služby:

  • Klasické rekondiční a relaxační masáže
  • Čínská masáž Tuina
  • Baňkování a Gua-sha
  • Reflexologie nohy
  • Dornova metoda
  • Breussova masáž
  • Mobilizační a měkké techniky
  • Indická masáž hlavy
  • Masáž lávovými kameny


Masáže odstraňují stres, napětí, svalovou únavu i přetížení. Regenerují organizmus, posilují ochablé svalstvo, pomáhají od bolesti zad. Vylepšují fyzický i psychický stav. Klasická a relaxační masáž předchází bolestem v pohybovém ústrojí, vzniklé bolesti pak pomáhá odstraňovat.

Nabízíme také speciální nápravné techniky jako je Breussova masáž a Dornova metoda. Breussova masáž představuje jemnou citlivou energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády. Tato masáž regeneruje meziobratlové ploténky a tak je klíčem k řešení mnoha problémů v pohybovém aparátu.

Dornova metoda je jemná manuální terapie, při které dochází k návratu obratlů a dalších kloubů do správné polohy. Děje se tak za aktivní účasti maséra - terapeuta, ale také klienta. Dornovu metodu a Breussovu masáž provádíme ve vzájemné kombinaci, při které se jejich účinek velmi dobře doplňuje.

Mezi nápravné techniky, které u nás můžete absolvovat patří také měkké techniky a mobilizační techniky.

Pomocí měkkých technik ovlivňujeme tzv. měkké tkáně, mezi které patří kůže, podkoží, svaly, fascie a svalové úpony. Můžeme je ovlivnit několika způsoby - protažením, hlazením, tlakem nebo řasením.

Mobilizace je součástí manuální terapie, při které postupně odstraňujeme kloubní blokády a tím obnovujeme pohyblivost v daném kloubu, popřípadě segmentu páteře. Mobilizační techniky jsou šetrné, jemné opakující se pohyby na hranici možného rozsahu pohybu v kloubu.

Před každou masáží je zapotřebí vyhodnotit aktuální zdravotní stav. Existují totiž okolnosti, při kterých je masáž kontraindikovaná.

V jakých případech se masáž neprovádí:

-horečnatá, infekční nebo akutně zánětlivá onemocnění
-první trimestr těhotenství
-stav bezprostředně po jídle (dvě hodiny)
-po požití alkoholu, drog a psychotropních látek
-po velké fyzické námaze - lépe počkat do druhého dne
-při nádorovém onemocnění

U kardiaků, epileptiků a diabetiků je možné provádět částečnou masáž.


© 2016 PhDr. Pavlína Kocandová
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!